4. Koelinstallaties en ventilatiesystemen

Het eerste doel van deze module is om vast te stellen hoe een gebouw wordt gekoeld en wat het bijbehorende energieverbruik is. Dit komt met name voor bij woongebouwen. Er moet worden bepaald hoe een gebouw wordt gekoeld en hoeveel energie daarbij wordt gebruikt of verloren gaat.

Daarbij zijn in eerste instantie de volgende zaken van belang:

  • Welke opwekinstallaties voor koude zijn in het gebouw aanwezig en welke ruimten worden hiermee gekoeld?
  • Hoe wordt de koude gedistribueerd?
  • Hoe wordt de koude afgegeven in de ruimte

Ook gaan we in deze module in op ventilatiesystemen. Een ventilatiesysteem zorgt in een gebouw voor de toevoer van verse lucht en afvoer van vervuilde lucht. Dit kan op natuurlijke wijze gebeuren (met roosters) of op mechanische wijze (met ventilatoren). Ventilatiesystemen worden in de zomer ook gebruikt om ’s nachts te koelen, door koude buitenlucht in het gebouw te brengen. Een mechanisch ventilatiesysteem kan ook worden gebruikt om warmte of koude door een gebouw te
distribueren. Er moeten worden bepaald hoe een gebouw wordt geventileerd en hoeveel energie daarbij wordt gebruikt of verloren gaat.
Daarbij zijn in eerste instantie twee zaken van belang:

  • Welke ventilatiesystemen zijn in het gebouw in gebruik;
  • Welke ruimte wordt door welk systeem geventileerd.

Deze module is onderdeel van

EP-U Basis - Utiliteitsbouw

+
Niveau Hbo
Aantal lessen 7 lesdagen
Prijs €2995,- excl. BTW

EP-W Basis - Woningen

+
Niveau Hbo
Aantal lessen 5 lesdagen
Prijs €2195,- excl. BTW

Docenten

Roderik Oddens

Roderik Oddens

Vastgoedadviseur

Roderik is een allround vastgoedadviseur met een specialisatie in de verduurzaming van de gebouwde omgeving. Hij is actief in de verschillende fases van de bouw, zoals de ontwerp-, realisatie- en opleverfase. Voor verschillende organisaties stelt hij de beleidsplannen op en ondersteunt hij bij het vormen van de duurzame visies en het formuleren van duurzame ambities. Om de relatie tot de daadwerkelijke bouw niet te verliezen voert hij nog regelmatig inspecties uit en begeleidt hij de nieuwe medewerkers in de duurzame ontwikkeling.