Cursus Veiligheidsbewustzijn bij Vastgoedbezoeken

Werk je in vastgoedbeheer en bezoek je regelmatig panden? Dan kom je vroeg of laat in aanraking met asbest, valgevaar, technische installaties of andere risico’s.

Tijdens deze praktijkgerichte cursus leer je risico’s herkennen, grenzen bewaken en op het juiste moment een specialist inschakelen.

Risico’s herkennen

Je leert veiligheidsrisico’s bij vastgoedbezoeken sneller herkennen.

Voor vastgoedprofessionals

Voor professionals die regelmatig panden en vastgoedlocaties bezoeken.

Praktisch in één dag

Je leert verantwoord handelen in herkenbare praktijksituaties.

Cursus Veiligheidsbewustzijn bij Vastgoedbezoeken voor veiliger vastgoedbeheer

Cursus Veiligheidsbewustzijn bij Vastgoedbezoeken - Vastgoed Business SchoolVastgoedprofessionals bezoeken dagelijks panden van alle soorten: kantoren, winkelcentra, woningcomplexen, bedrijfshallen en zorginstellingen. Veel van die gebouwen zijn oud, in verbouwing of leegstaand. Juist in die situaties liggen risico’s die niet altijd zichtbaar zijn.

Asbest kan voorkomen in vloertegellijm en leidingisolatie. Daken zijn niet altijd ontworpen om op te lopen. Open schakelkasten kunnen direct gevaar opleveren. Maar de grootste risicofactor is vaak onwetendheid: niet weten waar je op moet letten.

Deze eendaagse cursus geeft assetmanagers, propertymanagers, projectmanagers en iedereen die vastgoedlocaties bezoekt de tools om situaties snel te beoordelen. Niet om specialist te worden, maar om verantwoord te handelen en de grens van je eigen verantwoordelijkheid te kennen.

Dit levert de cursus je op:

Bewuster beoordelen

Je kunt een locatie beter beoordelen voordat je naar binnen gaat.

Risico’s signaleren

Je leert asbestverdachte toepassingen, valgevaar en risico’s rond installaties herkennen.

Op tijd opschalen

Je weet beter wanneer je zelf mag handelen en wanneer een specialist noodzakelijk is.

Herken je dit?

Je bezoekt regelmatig oudere, leegstaande of verbouwde panden en wilt sneller herkennen wanneer een situatie mogelijk onveilig is. Je wilt weten wanneer je zelf iets kunt beoordelen en wanneer je een specialist moet inschakelen.

Wat je leert in één dag

  • De belangrijkste veiligheidsrisico’s bij vastgoedbezoeken herkennen.
  • Asbestverdachte toepassingen signaleren.
  • Een locatie beoordelen voordat je naar binnen gaat.
  • Inschatten wanneer je zelf mag handelen en wanneer een specialist noodzakelijk is.
  • Veilig omgaan met situaties rond daken, installaties en valgevaar.
  • Adequaat reageren bij incidenten of onverwachte risicosituaties.

Voor wie is deze cursus Veiligheidsbewustzijn bedoeld?

Deze cursus is ontwikkeld voor vastgoedprofessionals die regelmatig panden bezoeken, maar geen technische of veiligheidskundige achtergrond hebben.

De cursus Veiligheidsbewustzijn bij Vastgoedbezoeken is geschikt voor assetmanagers en technisch assetmanagers, propertymanagers en facility managers, projectmanagers, accountmanagers en aan- en verkoopmanagers.

Ook administratieve medewerkers die vastgoedlocaties bezoeken, kunnen met deze cursus hun veiligheidsbewustzijn vergroten.

Praktisch en direct toepasbaar leren

De meeste incidenten in vastgoed gebeuren niet bij specialisten, maar bij mensen die even snel iets willen controleren: een losse plaat bekijken, even op het dak kijken of een schakelkast openen. Zonder kwade wil, maar met grote gevolgen. Met deze cursus verklein je die blinde vlek voor jezelf, je team en je organisatie.

Cursus Veiligheidsbewustzijn bij Vastgoedbezoeken in het kort

Cursusopzet

Praktijkgerichte cursus van 1 dag.

Doelgroep

Vastgoedprofessionals die regelmatig panden bezoeken.

Voorkennis

Geen technische voorkennis vereist. Werkervaring in of rondom vastgoed is voldoende.

Zet de volgende stap in veiliger vastgoedbeheer

Wil je risico’s bij vastgoedbezoeken sneller herkennen en beter weten wanneer je moet handelen of opschalen? Bekijk de mogelijkheden voor deze cursus en kies de vervolgstap die past bij jouw situatie.

 

Modules binnen de opleiding

Veiligheidsbewustzijn bij Vastgoedbezoeken

+

In deze eendaagse cursus bouw je stap voor stap aan een praktisch veiligheidsbewustzijn voor alle situaties die je als vastgoedprofessional kunt tegenkomen. De dag combineert theorie, herkenningsoefeningen en praktijkcasussen uit de vastgoedpraktijk.

Leerdoelen

Na afloop kunnen deelnemers:

  • De belangrijkste veiligheidsrisico’s bij vastgoedbezoeken herkennen
  • Asbestverdachte toepassingen signaleren
  • Een locatie beoordelen vóórdat zij naar binnen gaan
  • Inschatten wanneer zij zelf mogen handelen en wanneer een specialist noodzakelijk is
  • Veilig omgaan met situaties rond daken, installaties en valgevaar
  • Adequaat reageren bij incidenten of onverwachte risicosituaties

Certificering

Na afronding ontvang je een certificaat van deelname van Vastgoed Business School.

Incompany

Deze cursus leent zich uitstekend voor incompany trainingen. Zo kun je de praktijkcasussen afstemmen op jullie eigen portefeuille en type vastgoed. Neem contact op voor de mogelijkheden.

Niveau Mbo/Hbo
Vakgebied Vastgoedbeheer & -Management
Onderwerp Veiligheid
Beleidsniveau Operationeel
Duur 2 dagdelen
Losse prijs €595,- excl. BTW

Docenten

Frank Höppener

Frank Höppener

Projectleider

Frank is projectleider binnen PVM en heeft ruime ervaring op het gebied van asbest en verzorgd daaraan gerelateerde cursussen. Binnen zijn werkzaamheden richt hij zich op veiligheid bij risicovolle situaties.